tarafından soruldu
6 yıllar 7 yıllar hatta 8 yıl gördüm kpss atanmayı bekleyen. Abi ister kızın ister sövün ama, 1 yılda sıfırdan ingilizce temeli atılır ve devam edilir. 1 yılda programlama temeli atılır, 3 yılda istediğiniz programlama dilini kullanırsınız. 2 yılda excelde makro yazarsınız.

Ha amacınız devlette çalışmaktır saygı duyarım. Ama amacım bir yerlere gelmek diyorsanız, günümüz teknolojilerini bilmek gerekiyor. 8 yılda eğitim olarak seviye atlarsınız. Hiç bir işim olmasın, trade işide olmasın, kodlama yapar yapar satardım. Bir arkadaşım sadece kodlama ile aylık 300 dolar ek para kazanıyor. Bu yaptığı ek iş sadece. Neyse umarım herkes istediği yere gelir. Amaçlarına ulaşır. Mutlu olur. Herkese iyi geceler...

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

1 cevap

tarafından cevaplandı
Çevremde benim gibi düşünen çok az insan dışında hiç kimse benim bir işle iştigal ettiğim düşüncesinde değil. Herkes iş bulamadığım için ne olduğu belirsiz bir işle uğraşıyor olduğum düşüncesinde. Eğer okuduğum kitaplardan aldığım güç olmasa bu duruma katlanamazdım sanırım.
tarafından yorumlandı
Para için asla bilgi öğrenme. Bilgin var ise para bir şekilde gelir. İstediğin bir hayat kalitesi vardır. Araştırırsın o kaliteye nasıl gideceğini. Öğrenir ve gidersin. Burada önemli olan nokta zamanın değerini iyi bilmek.
tarafından yorumlandı
Haklısınız hocam ama sanırım meselenin arkasında o söylediklerinizi yaptırmayan bir psikolojik arka plan var. Biz bireyliği önemsemeyen bir toplumuz. Çevrenin bizden beklentisi çok önemli. Mezun olmuş birinden söyledikleriniz değil atanmak için beklemesi bekleniyor.
tarafından yorumlandı
Kesinlikle öyle. Toplumsal baskı hep bir işin olsun, ailen olsun, mümkünse zengin ol gibi bir psikolojik baskı yapıyor. Ha kendini devlette geliştirebilirsen ne mutlu sana.
tarafından yorumlandı
Kendimden örnek vereyim hocam. Lisansım siyasal. Yüksek lisansım finans. Bağımsızlık ve entelektüel faaliyetlere zaman ayırabilmek için trader'lık mesleğini seçtim. Başarılı da olduğum kanısındayım. Ama başta ailem olmak üzere yakın çevrem tarafından anlaşılmıyorum.
tarafından yorumlandı
Sen mutluysan, kimsenin seni anlamasını bekleme ki zaten. Önemli olan bireyin mutluluğudur.
...