tarafından soruldu
Tüm bireyler ve şirketler olarak gerçekten zor bir dönemden geçiyoruz. Morallarimiz bozuk. Hep diken üzerindeyiz! Geçmiş yıllarda 3-5-7 senelik bütçe planları yaparken artık bir sonraki gün için bütçe planları yapmaya başladık.Her daim olduğu gibi yıllardır güvenli limanım Japon Yeninde kalmayı tercih ediyorum. Bireysel olarak dolarla zaten işim olmaz, borcum da olmaz. Kurumsal şirket olarak dolar ve euroyla server ödemelerimiz var. Ancak bulundukları ülkelerden dolayı kendilerini amorte ediyor.

Ancak bireysel olarak dolarla işim olmadığını yazmak da bir saçma aslında... Çünkü dolaylı yoldan da olsa dolar kurunun artmasından dolayı aldığımız ürünlere zamlar geliyor. Yani bir şekilde işimiz oluyor. Olduruyorlar!

Tüm bireyler ve şirketler olarak gerçekten zor bir dönemden geçiyoruz. Morallarimiz bozuk. Hep diken üzerindeyiz! Geçmiş yıllarda 3-5-7 senelik bütçe planları yaparken artık bir sonraki gün için bütçe planları yapmaya başladık.

Ekonomi konusunda bir tane iyi haber duyalım diyoruz. YOK!

Mesela bizim medya sektörü; aldığımız reklamlar için reklam ajanslarından geçmiş yıllarda 60 günlük çekler alırken burun kıvırıyorduk. Şimdilerde 90 hatta 120 güne çıkan çeklerle ödeme alıyoruz. Gıkımızı çıkartamıyoruz. Ajanslar da firmalardan ödeme vadelerini uzun alıyorlar.

Velhasılıkelam piyasada nakit yok! Piyasada nakit olmayınca da ekonomi cortlamış vaziyette. İşin aslı astarı budur. Başka söze de gerek yok!

Cevabınız

Görüntülenecek adınız (isteğe bağlı):
Gizlilik: E-posta adresiniz yalnızca bu bildirimlerin gönderilmesi için kullanılacak.
İstenmeyen Reklam Koruması:
Gelecekte bu doğrulamadan kurtulmak için, lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.
...